Diskusní fórum by mělo sloužit návštěvníkům bresťáckého webu k možnosti reagovat na různé události ze soutěží BREST, na materiál kterým hrajeme, na podmínky při hře apod. Pokud hledáte tým za který by jste chtěli hrát nebo naopak hledáte hráče na doplnění týmu, tak prosím klikněte na diskuzní fórum: Hledá se hráč / tým. Prosím všechny uživatele o slušné a korektní příspěvky.

Diskuse

Re: Předčasné ukončení soutěže

Luděk Vodica - předseda STK | 20.03.2020

Ahoj,
o tom, jak bude sezóna uzavřena, ještě nebylo rozhodnuto.

Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

Pavel | 21.03.2020

Jaké varianty jsou ve hře? Hodlá STK oslovovat vedoucí družstev a zohledňovat jejich návrhy?

Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

Jan | 21.03.2020

Ahoj já osobně bych nechal postoupita sestoupí jen 1 tým.Ve většině lig jsou první a poslední jasný.

Re: Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

RisaK | 28.03.2020

Právě ve většině lig není o posledním sestupujícím vůbec rozhodnuto - stačí se podívat na výsledky. A ono stačí když by nebylo jasné o jedom jediném sestupujícím nebo postupujícím, ty ostatní ligy to samozřejmé ovlivní řetězově. Proto by bylo asi nejvíc fér pakliže se začne nový ročník beze změny (bez postupujících,bez sestupujících).

Re: Re: Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

Libor | 02.04.2020

na podzim dohrát a pokračovat nový ročník

Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

Lukas Bartosek | 03.04.2020

Byla by skoda trapit pristi sezonu muzstva ve stejnych soutezich kvuli nedohranym par kolum..

Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

Lad. Švihel | 03.04.2020

Velmi neseriozní a nesportovní by bylo anulovat celý ročník (bylo odehráno cca 80 % utkání v každé lize).
"Vidím" tyto varianty:
- utkání kompletně dohrát co nejdříve jak to bude možné (příp. začít další ročník o pár týdnů později),
- u zainteresovaných družstev (postupy/sestupy) dohrát jejich utkání,
- dohrát tak, aby všechna družstva měla stejný počet utkání (15 kol).

Re: Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

Luboš M. | 04.04.2020

Vážení "návrháři", dovolte mi, abych vás upozornil, že výbor BRESTu
letošní sezónu svým rozhodnutím předčasně ukončil, nikoliv přerušil.
Z tohoto důvodu jsou vaše návrhy na dohrání sezóny zbytečné.

Re: Re: Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

Libor | 05.04.2020

To máš sice pravdu ale neřekl jak dál

Re: Předčasné ukončení soutěže

Roman | 11.04.2020

Ahoj,ridil bych se podle jak bude reagovat ČAST.

Re: Re: Předčasné ukončení soutěže

Libor | 25.04.2020

ČAST rozhodl 21.4.2020

změna výšky stropu v SŘ

Petr Barvínek | 12.09.2019

Odpověď panu Luďkovi Vodicovi.
O jakou dotčenou hernu se jedná? Návrh tedy podala herna? Vlastně dotčené družstvo, jehož jméno nesmíme vyslovit.
Otázky zněly. Na čí popud? Proč 2,60m, co je výška stropu. Žádné odpovědi.
Zato jsme se dozvěděli, že SŘ se mění podle fotek a hlavně tak, aby to vyhovovalo družstvům, která tato pravidla trvale porušují. V SŘ máte, že v prostoře, která tato kriteria (dodávám hrubě) nesplňují, je možno odmítnout hrát a navrhnout náhradní prostoru. Tu je domácí družstvo povinno přijmout. Tečka. Problém je, že jsem postupoval přesně podle SŘ.
Držme se merita věci. Jedná se o bod 7.3. O této problematice, jsem Vás informoval a navrhoval řešení již v roce 2013 nebo 2014. Nestalo se nic.
Poněvadž však z Vaší nynější odpovědi vyplývá, že schválená kritéria chcete měnit dle aktuální potřeby těch, kteří tato kritéria nechtějí anebo neumějí dodržovat, navrhuji, abyste předmětný bod 7.3. a body další s tím související zrušili:
Nové nahrazující znění by znělo: Všechny technické parametry hracího prostoru jsou variabilní podle prostory, které si zvolilo domácí družstvo k utkání. Tato prostora by měla být uzavřená.
Takto budou všichni spokojeni, dokonce se některým i uleví, že už vlastně nic porušit nemůžou. Navíc si pocvičíme různé herní styly a nebudeme otravovat soupeře s tím naším.
Vy jste úpravu s 2.60m schválili potajmu bez jakékoliv diskuse nebo upozornění ostatních zúčastněných, natož snad celé základny. Mě teda nikdo na nic neupozornil. Nevím, jestli by vůbec takto za zády projednaná úprava měla být platná. Postupovali jste také přesně podle svých předpisů k takto důležité změně?
Já naopak žádám, aby se tento můj návrh dostal ke všem kapitánům, tak aby se k němu mohli všichni vyjádřit.
Pokud by se tento můj návrh ujal, můžeme si pak svorně zvolat: „Vzhůru do utkání Brněnského REKREAČNÍHO stolního tenisu“
Tedˇmi to připadá, že se spíše mnohým stýská po jevištích a zrcadlových sálech.
Obávám se, že postupným snižováním požadavků na hrací prostor budeme za chvíli jako v bajce o lišce a čápovi. Jenom nevím, kde mám tak narychlo sehnat vhodný džbán a jestli se mi vůbec chce.
Za daleko užitečnější pro rozvoj BREST bych například považoval, kdybychom se zabývali utkáními na 1 stole. Čekat vždy hodinu, než na mě přijde řada a trávit na utkání 4-5h, nepovažuji zrovna za příjemnou rekreaci. Nebo pálkami ITTF s desetiletí starými a vybouchanými potahy, z kterých pak jde co úder to originál.
Závěrem: Nikdy jsme neodmítli nastoupit do utkání. Ale trvali dle SŘ na náhradní prostoře. Do domluveného utkání v náhradní prostoře (X-aréna) pak nenastoupilo jedno velmi dotčené družstvo pravděpodobně z oné dotčené „herny“.

Re: změna výšky stropu v SŘ

Lubomír Machálek | 13.09.2019

Vážený pane Barvínku, dovolte mi, abych Vás upozornil, že pokud bychom se drželi striktně SŘ, pak bychom museli zakázat hernu Hravý bar pro účely Brestu. Ve článku 7.3 je kromě jiného uvedeno:

Světlo je umístěno tak, aby nepřekáželo ve hře a neoslňovalo hráče. Minimální příkon světelného zdroje je 300 W při výšce 2 m nad středem stolu. Je-li příkon větší, lze výšku zvětšit.

Těch pár zažloutlých zářivek nad každým stolem zcela určitě 300 W nedá, nemluvě o zcela nevyhovujícímu prostředí (hluk, nedůstojná šatna hlavně pro ženy atd.).




Re: Re: změna výšky stropu v SŘ

Petr Barvínek | 16.09.2019

Vážený pane Machálku. Děkuji za Váš názor ke snížení minimální výšky stropu v SŘ ze 3m na 2,60m. Možná jste si nevšimnul, ale já jsem nikomu nic nezakazoval, ani jsem žádnou hernu nejmenoval. Jsem jen toho názoru, že by všechny měly dosahovat alespoň přibližně těch minimálních rozměrů, uvedených v SŘ a měřitelných nebo proveditelných parametrů, či kritérií.
Příkon 300 W. To je mi také záhada. To mi vypovídá pouze o tom, kolik zaplatím za elektriku. O kvalitě osvětlení to nevypovídá zhola nic. Ty zažloutlé zářivky ani nejsou zářivky a mají teplotu světla 4000 K, což je teplá denní BÍLÁ. Pokud víte o nějaké zažloutlé, nahlašte ji prosím obsluze, hned ji sám osobně vyměním. Abych dosáhl oné hodnoty 300W, musel bych jich mít na každém kurtu 17. Krát sedm kurtů. Za to bych měl už ojeté auto. Nebo přinejmenším novou elektrokoloběžku. Ještě mám jednu záhadu. Už jste zkoušel měřit teplotu už ani nevím v jaké úrovni síťky. Proč zrovna tam?
Kdybychom měli hledat chyby nebo nedostatky u všech prostor, ve kterých se hraje BREST, budeme tu takhle psát ještě příští vánoce. Mě jde o nesmyslnost některých ustanovení bodu 7.3 a tím pádem i o markantní, zdůrazňuji markantní, nedodržování těch smysluplných. Proto navrhuji tento bod zrušit. Jste pro?
Co se týče hlučnosti i pro RISA K. Ti někteří hluční, to jsou právě hráči brněnského rekreačního stolního tenisu. Nezaměňovat s hráči BREST, ale ti vlastně hrají také rekreačně a kupodivu jsou také někteří velmi hluční. Aby se v tom jeden vyznal.
Vím, že šatna není ideální, ale ženy mají k dispozici poměrně velký prostor zakrytý závěsem, asi tak jako u zkušebních kabinek v mnohých obchodních domech.
Se srdečným pozdravem Petr Barvínek.

Re: změna výšky stropu v SŘ

RisaK | 13.09.2019

Mě se třeba v Hravém baru taky vyloženě prostředí herny nelíbí, stejně jako v jiných větších hernách. Je tam fakt velkej hluk a furt tam někdo chodí/přechází, což někoho může rušit. Ale aspoň tam točíte pivo narozdíl od jiných heren. Krása je právě v tom, že jsou ty herny po Brně rozesety všude možně a s různými specifiky.

Záznamy: 46 - 60 ze 294
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Přidat nový příspěvek